Бебееееее (вече пор)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бебееееее (вече пор)

Обичам те <3 ..
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Домашни

Go down 
+3
$~Iana Simpson~$
§ Albena Malfoy §
Darky
7 posters
АвторСъобщение
Darky
Учител по Трансфигорация и ръководител на Рейвънклоу
Учител по Трансфигорация и ръководител на Рейвънклоу
Darky


Брой мнения : 101
Location : Добрич
Registration date : 02.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Домашни   Домашни Icon_minitimeПон Яну 07, 2008 12:17 pm

Домашните Тук!
Върнете се в началото Go down
http://pkrpg.0forum.biz/index.htm
§ Albena Malfoy §
Готината Админка и Учител по Отвари
Готината Админка и Учител по Отвари
§ Albena Malfoy §


Брой мнения : 99
Age : 31
Location : Somewhere I belong.. (:
Registration date : 04.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeПон Яну 07, 2008 5:43 pm

!Първо..не съм сигурна,дали разбрах правилно същността на домашното,но май се иска да кажем лоши ситуации(нещо лошо да ни се случва и да приложим магията.,при които учените днес магии,могат да ни помогнат.Ако има проблем,ще си оправя домашното,но така схванах.!
По същество..

Магьосниците не са застраховани,че няма да изпаднат в някаква неприятна ситуация.За тази цел има някои полезни и не особено вредни магии,които могат да използват,за да си помогнат.

Първата магия,която взехме днес-е магията за балоноглавие.
Характерното за нея е,че прави главата на жертвата издута като балон-оттам и балоноглавие..
Аз се сещам за едно според мен смешно,но и полезно нещо,за което може да се използва..Ако няко зъл магьосник ви преследва и вие се промушите през тесен проход,да речем,и му направите тази проста магийка,може би главата ще е тази,коятоще му попречи да премине и да ви последва..Very Happy
А сега нещо по-сериозно..според мен магията може да се използва ако се укривата или се преструвате за друг,можете да уголемите размерите на главата си и да попромените това онова и щестанете съвършенно различен човек.
Има и други неща ,за които може да се използва,като например просто да накажете по този начин,някой,който се държи зле с вас или ви предизвиква..с две думи полезна магия,заслужава си,да я знаете.

Втората магийка е Магията за замразяване на огъня..според мен най-полезната от горепосочените.Предполагам се досещате,че действието й е свързано с това да спира и угасва огъня и да го замръзява.
В древните времена се е използвала често от вещици и магьосници,особено по времето на Възраждането и Реформацията,когато са били предприемани масови гонения на ващици.Те са си служили със заклинанието,за да загасят огъня на кладата си и така са се спасявали да изгорят живи в огнените езици на огъня..ето това според мен е едно изключително важно приложение,правещо тази магия много дотойна и изключително важна да се знае...все пак никой не е застрахован,че няма да попадне в такава ситуация и в днешно време..всичко е възможно и ние трябва да сме подготвени.
Също така,за мен полезно приложение е,ако примерно къщата ви гори,родителите ви,животинчето ви...всичко скъпо ви е вътре,а тя гори и дими пред очите ви..тогава с помощтта на това ценно заклинание можете да потушите пожара и да спасите скъпите си неща и хора..да спасите други човешки животи.Същто е ако примерно от жегата има пожари в горите и други краища на природата..или ако вие подпалите нещо...книги,дрехи..яденето престои повче на печката..избухнат пламъци..дори ако вие самият горите..това може да го спре.
Много употреби могат да се посочат,но за мен това са най-важните.

И поредното проклятие,което изучаваме..това е Обривното проклятие,което предизвиква силни обриви,които сърбят...върху жертвата се появяват големи по размери,зачервени пъпки.
То е готино заклинание,но не бих казала едно от най-важните,които на сяка цена трябва да знаете.
С него можете да си направите шега с приятел или неприятел и да му дадете заслуженто...Можте да го причините на селбе си,да влезете така в час (вместо да ползвате блъв блъв или кръв от нослето)..така всички ще ви мислят за заразен а вие ще измънкате,че много ви сърби обривът и тихо ще се приберете в общата стая за да рлаксирате или купонясвате и да спасите кожата от скучен предмет...

Е,това е от мен и се надявам това да се е искало.Ако ли не моля професора да ми пообясни точно какво се изисква и аз ще си преработя домашната работа.

Darky:Точно това изках много добре си справила но за горепосочените магии найдобрата срещу зъл магьосник е да приложиш магията за балоноглавие в комбинация с магията за обрив.
Изключителен +
Върнете се в началото Go down
http://diablerie.pureforum.net
$~Iana Simpson~$
Префект на СЛИДЕРИН
Префект на СЛИДЕРИН
$~Iana Simpson~$


Брой мнения : 39
Age : 32
Location : In ThE mIdDle OF nOwHeRe!
Registration date : 04.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeПон Яну 07, 2008 8:58 pm

Домашно:

Първата магия, коато взехме днес е за балоноглавия. От името и си личи какво е нейното предназначение - тя прави главата на противника като балон. Полезното на тази магия е, че можем да я използваме, без особенно да навредим на врага ни. Ситуации, в които тя би била полезна е примерно, ако някой ни преследва, можем да наприм главата му много голяма и той ще загуби равновесие. Също така ако искаме да спрем противника на едно място, а той се намира в тясно помещение, можем да направим главата му толкова голяма, че той няма да може да мръдне, защото главата му ще се е заклещила. Може и да я използваме, ако някой ни дразни и искаме да му направиме нещо гадно.

Магия за замръзяване на огъня - тази магия замъразява огън. Тя е спасявала живота на много вещици и магьосници през вековете. Това е много полезна магия, защото огънят е опасна стихия и може да отнема живота на хората и животните, но благодарение на тази магия можем да предотвратим това. Може да ни помогне, ако в дома ни избухне пожар и трябва бързо да предприемем нещо. Същото се отнася ако избухне пожар и на обществени места - в болници, училища и т.н., повечето хора ще се паникьосат, но с помощта на тази магия могат да се избегнат жертви.

Третата магия, която взехме е Обривното проклятие. С негова помощ лицето на протвника се появяват множество пъпки.
Можем да го използваме, ако някой ни дразни и искаме да му отмъстим. Също така и ако искаме да накажем някой за нещо, но по не особенно жесток начин. Чрез това заклинание можем да обезобразим някой или ако искаме себе си.

Ами добре си се справила но пояснението ти за огъня не са толкова ясни защото много хора ще използват Агуаменти.
Ам.... хубаво е но ще ти дам Изключителен плюс.Домашното е перфектно.
Върнете се в началото Go down
http://fencingcska.7.forumer.com/
Деймиан
Директор на Хогуортс
Директор на Хогуортс
Деймиан


Брой мнения : 145
Age : 29
Location : Lyaskovets
Registration date : 30.10.2007

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeПон Яну 07, 2008 9:07 pm

Аз доколкото разбрах трябва да пишем за 1 магия.Аз си избрях тази за замразяване на огъня.Също така бих използвал Вцепени се+магипортиране.Ситуацията която си представям е примерно някой човек който са го отвинили в нещо, но аз съм видял, че е невинен и неможем да докажем.В селото има 1 магьосник, тоест селото в което се намирам в тази ситуация.Всичко е нагласено, дървата, сламата и селянинът е вързан за 1 прът или както изкате го наречете.Доколкото си спомням магията беше нещо от рода на "Инкарди иде Фламаре" (Това е от 1 филм когато Хърмаяни запали мантията на Снивиръс Снейп, защото си мислеше че той прави очен контакт).Мага изрича тази магия и аз първо използвам Вцепени се като я правя на мага а след това използвам тази древна магия която замразява огъня.Дотичвам до него, хващам го за ръката и се магипортирам близо до колибата на Хагрид SmileМагипортиране чрез хващане SmileНадявам се
да ви харесва моята интересна ситуация!
Exclamation Добре ДЕЙМИАН ти си единственият който не напарави домашното както трябва затова приемлив!
Върнете се в началото Go down
http://harrypotter.nice-boards.net/index.htm
Harry Potter 5
Админ, Заместник Директор и Учител по Древни Руни
Админ, Заместник Директор и Учител по Древни Руни
Harry Potter 5


Брой мнения : 164
Age : 28
Registration date : 17.12.2007

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeПон Яну 07, 2008 10:44 pm

Първата магия която взехме е за балоноглавие. Тази магия прави главата на човека срещу когото сте насочили магията с издута глава. Ефектът на магията не е опасен за човека, и ако някой те преследва можеш да му направиш тази проста магийка и докато противникът ти се опитва да си възстанови нормалните размери на главата ти можеш да избягаш.
Второто е за Замразяване на Огъня.През миналото време са го използвали за да се измъкнат от кладата,а не ми се вярва сега да има много нужда за да се измъкнат точно от такава ситуация, но пък може да бъде полезно за проклятието Пъклоогън (на което Агументи не действа), но само да го забавите, защото това проклятие не може да бъде задържано за дълго.
Третата беше Обривно проклятие. То не е много сериозно заклинание, може да го направите на някой враг с когото имате вземане-даване, и да му погодите номер.
ТРОЛ човече ТРОЛ
Върнете се в началото Go down
$~Iana Simpson~$
Префект на СЛИДЕРИН
Префект на СЛИДЕРИН
$~Iana Simpson~$


Брой мнения : 39
Age : 32
Location : In ThE mIdDle OF nOwHeRe!
Registration date : 04.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeВто Яну 08, 2008 9:05 pm

Какво бих скрил и направил невидимо ?

Ами бих направила невидимо и бих скрила нещо, което е много ценно за мен и което не искам да попада в чужди ръце - например нещо, което ми е дадено от близък за мен човек или предмет с много голяма стойност, който някой би искал да отмъкне. Най-сигурнот би било да използвам Инаниматус Конжурус, защото чрез това заклинание никой няма да може да види предметът на който съм го приложила.
Друго нещо което бих искала да скрия да бъде невидимо е нещо, което дава информация относно мен, която аз не искам никой да знае.
Върнете се в началото Go down
http://fencingcska.7.forumer.com/
Harry Potter 5
Админ, Заместник Директор и Учител по Древни Руни
Админ, Заместник Директор и Учител по Древни Руни
Harry Potter 5


Брой мнения : 164
Age : 28
Registration date : 17.12.2007

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeСря Яну 09, 2008 8:42 pm

Не бих искал някой да види нещо цено за мен, нещо което придава смисъл за мен, нещо което дава информация, която не бих искал някой да знае, или информация която не е вярна. Бих направил невидимо и контролно на което имам слаба оценка Very Happy
Върнете се в началото Go down
§ Albena Malfoy §
Готината Админка и Учител по Отвари
Готината Админка и Учител по Отвари
§ Albena Malfoy §


Брой мнения : 99
Age : 31
Location : Somewhere I belong.. (:
Registration date : 04.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeСря Яну 09, 2008 10:10 pm

"Какво бих скрил и направил невидимо ?"

Ами би ми се искало да скрия доста неща,но някои от нещата,които бих направила невидими са предмети иснимки,напомнящи ми за миналото..ще ги направя невидими с посредством магият,а после ще ги заровя на дълбока,така,че да си останат запазени и никой друг да не може да ги открие.

Също така ако пртежавам много ценни предмети,съкровища или хоркрукси също бих използвала това,изобщо всичко,което не искам да бъде видяно иоткрито от другите ще се чувства много добре скрито покрито с такава силна магия..
Върнете се в началото Go down
http://diablerie.pureforum.net
Darky
Учител по Трансфигорация и ръководител на Рейвънклоу
Учител по Трансфигорация и ръководител на Рейвънклоу
Darky


Брой мнения : 101
Location : Добрич
Registration date : 02.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeЧет Яну 10, 2008 8:50 pm

$~Iana Simpson~$-Изключителен

Harry Potter 5-Надхвълящ Очакванията

§ Albena Malfoy §-Изключителен
Върнете се в началото Go down
http://pkrpg.0forum.biz/index.htm
david potter
Префект на РЕЙВЪНКЛОУ
Префект на РЕЙВЪНКЛОУ
david potter


Брой мнения : 90
Age : 29
Location : Пред КОМПА на един стол
Registration date : 07.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeПет Яну 11, 2008 10:17 am

Домашно:
Магия за балоноглавие - Ако срещна НЕприятел ,но не искам да се бия с него точно в този момент, бих използвал тази магия като средство за разсейване. Няма да разсее гада за много дълго време ,но поне ще успея да се изплъзна.

Магия за замразяване на огъня - Знам ,че в средновековието мъгъли гонели вещиците и го горяли на клада. Вещиците почти винаги се оставяли да бъдат заловени. Те използвали тази магия ,но никой мъгъл не забелязвал нещо нередно. Пищели ,но не от болка а от радост. Някои от тях били заловявани повече от 50 пъти.
Аз бих я използвал за защита от слабо заклинание.

Обривно проклятие - С тази магия (както и с най-горе посочената) аз бих разеял противник. Според мен няма да забави особено врагът ,но поне за даденото време бих измислил начин за спасение. Мога да я използвам и като закачка към някой ,но не съм такъв човек.

"Какво бих скрил и направил невидимо ?"

Ако изпадна в положение ,такова че да трява да се крия, бих скрил с магия за невидимост най-ценните за мен неща (фотографии на близки и приятели ,скъпи предмети вероятно с огромна магическа способност и т.н.). А в нормалния живот бил скрил по този начин ценна информация (шъ га скриа ут нащи Very Happy ). Ако не желая някой да преглежда пошата ми бих скрил с тази магия писмата си. (Бих укрил гаджето в килера по този начин Very Happy )

Добре:Изключителен на първото домашно ,а на второто Надхвърлящ очакванията
Върнете се в началото Go down
http://harrypotter-site.do-goo.net/index.htm
Николас Чанг
Учител по Вълшебство
Учител по Вълшебство
Николас Чанг


Брой мнения : 98
Age : 28
Location : Велико Търново
Registration date : 11.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeСря Яну 16, 2008 12:02 pm

"Какво бих скрил и направил невидимо ?"

Аз бих скрил много неща. На първо място- бих скрил мой приятел, който е в беда за да му помогна да се избави, е бих скрил и себе си, напр. когато съм отишъл на училище без домашно. Бих скрил всички застрашени видове животни, за да не могат да бъдат избивани и за да може един ден нашите деца да ги видят. Бих скрил всички страшни неща, които плашат малкото ми братче, бих скрил всички оръжия на земята за да не се избиват мъглите.
Върнете се в началото Go down
http://harrypotter-site.do-goo.net
Николас Чанг
Учител по Вълшебство
Учител по Вълшебство
Николас Чанг


Брой мнения : 98
Age : 28
Location : Велико Търново
Registration date : 11.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeСря Яну 23, 2008 6:59 pm

Домашна работа:
Ако имах приятел върколак аз щях да се отнасям добре с него. Той все пак ми е приятел. Когато има пълнолуние ще намираме скривалище и ще го оставям там известно време. Може би щях да стана зоомаг както Джеймс Потър, Питър Петигрю и Сириус Блек. Те имаха приятел върколак- Ремус Лупин. Бих станал някое голямо животно като горила или голямо куче... А когато свърши пълнолунието ще го взема от скривалището и ще му помогна да се прибере. Защо да се държа зле с него (ще се държа така ако е лош върколак)? И той е човек. Все пак е като всички нас (поне е бил Very Happy )...
Върнете се в началото Go down
http://harrypotter-site.do-goo.net
Harry Potter 5
Админ, Заместник Директор и Учител по Древни Руни
Админ, Заместник Директор и Учител по Древни Руни
Harry Potter 5


Брой мнения : 164
Age : 28
Registration date : 17.12.2007

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitimeСря Яну 23, 2008 7:55 pm

Ако имах приятел върколак бих се отнасял с него както с всеки друг, защото той не е виновен за положението си.






ТИ ПОД МИНИМУМ 100 ДУМИ ЕСЕ КАКВО РАЗБИРАШ! УЖАСЕН - 35т. ТОВА ЧЕ СИ ЗАМЕСТНИК ДИРЕКТОР НЯМА ДА ТЕ СПАСИ
Върнете се в началото Go down
§ Albena Malfoy §
Готината Админка и Учител по Отвари
Готината Админка и Учител по Отвари
§ Albena Malfoy §


Брой мнения : 99
Age : 31
Location : Somewhere I belong.. (:
Registration date : 04.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Домашно   Домашни Icon_minitimeЧет Яну 24, 2008 4:26 pm

Съчинение на тема:
"Ако имахте приятел върколак как бихте се отнасяли с него?"

Ако имах приятел върколак,не мисля,че нещо щеше да бъде различно.Самата дума..приятел..щоме мой приятел,значи е спечелил симпатиите ми и му имам доверие,значи има нещо много стойностно и значимо в него,което ме привлича.
Не бих допуснала също така някой да го нагрубява и наранява заради състоянието му,защото да си върколак е проклятие,за разлика от това да си зоомаг.Ти не ставаш върколак по желание а обикновено ставането ти е много болезнено и зловещо..
Това различие не бива да прави този човек п-малко такъв,защото всички ние не сме идеални а имаме много недостатъци,но за сметка на тези,които ммогат да бъдат поправени и променени,това си остава за цял живот и е достатъчно за самия човек,че е сполетян от това бедствие,че да се държим зле с него.Напротив,аз даже ще го обграждам с много внимание,няма да се сдържа по-особено с него,ще го разсейвам и дзабавлявам,защото приятел в нужда се познава : ))
Върнете се в началото Go down
http://diablerie.pureforum.net
Darky
Учител по Трансфигорация и ръководител на Рейвънклоу
Учител по Трансфигорация и ръководител на Рейвънклоу
Darky


Брой мнения : 101
Location : Добрич
Registration date : 02.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: ssss   Домашни Icon_minitimeЧет Яну 24, 2008 8:29 pm

Домашно- Ако имахте приятел върколак как бихте се отнасяли с него? Есе от 100 думи минимум.

Зависи от ситуацията ,но на теория бих се отнасял с него нормално ,както се държа с другите си близки хора. Бих крил истината за него (освен ако той не иска всички да знаят че е върколак). Ще го защитавам от досадници и подобни дъвки. "Ти си върколааак ля ля ля ля ля ляяяя" - "Авада Кедавраааа" (е поне в сънищата). Когато е пълнолуние ще правя това ,което предварително ми е казал например да го изолирам да го вцепеня с магия или др. А ако ли не ще го пуснем в Забранената Гора тъкмо ще помогне малко на Хагрид с ботовете. Бих се държал като компанията на Ремус Лупин. Или пък на Бил Уизли. Никой не го интересува дали приятелят му е нормален ,върколак или какъвто и да е.

Това е според мен което искаше

И Потър още веднъж изпратиш ли ми домашното по ЛС ще ти отнема 150 т.
Върнете се в началото Go down
http://pkrpg.0forum.biz/index.htm
Darky
Учител по Трансфигорация и ръководител на Рейвънклоу
Учител по Трансфигорация и ръководител на Рейвънклоу
Darky


Брой мнения : 101
Location : Добрич
Registration date : 02.01.2008

Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Ами   Домашни Icon_minitimeЧет Яну 24, 2008 8:37 pm

Аби знаеш , че си ми любим ученик в този клас и продължаваш да бъдеш такъв
давам ти Изключителен за хубавото домашно

Потър (така ще ти викам дейвид) за теб същото. изключителен
Върнете се в началото Go down
http://pkrpg.0forum.biz/index.htm
Sponsored content





Домашни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни   Домашни Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Домашни
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Бебееееее (вече пор) :: Предмети :: Трансфигурация-
Идете на: